Często zadawane pytania

Dlaczego AutoUncle ma wycenę cenową?

Informacja o wycenie samochodu przynosi korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym oraz czyni rynek bardziej przejrzystym:

Dzięki temu, że w tym samym czasie w Polsce pojawiła się informacja o wycenie samochodu, można ją wykorzystać do stworzenia bardziej przejrzystego rynku.

 • Jeśli jesteś kupującym, pomaga to upewnić się, że sprzedający wystawił swój samochód w rozsądnej cenie.
 • Jeśli jesteś sprzedającym, możesz użyć tej informacji, aby wycenić swój samochód sprawiedliwie i sprzedać go szybciej.

Jak obliczane są wyceny AutoUncle?

Wycena cenowa dla każdego samochodu jest znaleziona poprzez statystyczne porównanie samochodu i jego ceny do podobnych samochodów na obecnym rynku. AutoUncle regularnie aktualizuje swoje wyceny, aby mieć pewność, że wyceny są jak najbardziej dokładne i aktualne.

Ceny są oparte na podobnych samochodach na sprzedaż i biorą pod uwagę ponad 100 potencjalnych czynników.

Lista kluczowych czynników wykorzystywanych przez AutoUncle do obliczania wyceny:

 • Marka
 • Model
 • Rok
 • Mileage / kilometry / odczyt licznika kilometrów
 • Wariant wyposażenia / poziom wykończenia
 • Wielkość silnika
 • Typ paliwa
 • Moc silnika
 • Typ nadwozia i drzwi
 • Typ skrzyni biegów
 • Dodatkowe opcje jak aircon, światła ksenonowe itp.
Czytaj więcej tutaj

Znalazłem samochód, który nie jest wyceniony - co to znaczy?

AutoUncle jest w stanie ocenić tylko samochody, w których dostępne są ważne punkty danych, takie jak rok, przebieg, typ nadwozia, rozmiar silnika, bieg i wyposażenie. Dodatkowo, w przypadkach, gdy dane o samochodzie są podejrzane lub przeanalizowane jako wykraczające poza normalny zakres podobnych samochodów, AutoUncle decyduje się nie dodawać wyceny. Przykładem może być samochód o mocy 600 KM, gdzie wszystkie inne podobne samochody na rynku mają mniej niż 200 KM. Wreszcie, niektóre rzadkie marki i modele, old timers, klasyczne samochody i niektóre rodzaje pojazdów użytkowych, gdzie podaż na rynku jest bardzo ograniczona, również nie mogą być oceniane.

Dlaczego AutoUncle wystawia samochodom niskie oceny?

Cena rynkowa AutoUncle'a wyraża to, jaka powinna być cena wywoławcza samochodu w porównaniu z podobnymi samochodami na sprzedaż na obecnym rynku, biorąc pod uwagę dane dostępne w aukcji online. Jeśli samochód ma niską ocenę, oznacza to, że na rynku są inne podobne samochody w lepszej cenie.

Wycena AutoUncle - czy to jest cena, jakiej mogę się spodziewać u dealera, jeśli sprzedam swój samochód?

Nie. Cena rynkowa AutoUncle'a wyraża to, jaka powinna być cena wywoławcza samochodu w porównaniu z podobnymi samochodami na sprzedaż na obecnym rynku.

Jeśli sprzedajesz, wymieniasz lub wymieniasz swój samochód u dealera, nie możesz oczekiwać, że otrzymasz cenę równą oszacowaniu ceny rynkowej AutoUncle. Zazwyczaj dealer oferuje cenę, która jest o 20-40% niższa od ceny rynkowej AutoUncle. Szacunek ceny rynkowej jest oparty wyłącznie na cenach wywoławczych (cenach detalicznych).

Pamiętaj, że dealer musi oferować gwarancje, serwisować samochód i zarabiać na samochodzie.

Czy wycena może być błędna?

Wycena może być mniej dokładna w przypadkach, gdy liczba podobnych samochodów na rynku jest niewielka. Dodatkowo, jeśli w listingu podany jest niewłaściwy wariant wyposażenia, rocznik lub podobny, wycena może być niedokładna. Dlatego zawsze warto dwukrotnie sprawdzić dane podane w aukcji u dealera lub sprzedawcy samochodu.

Uważasz, że wycena AutoUncle jest błędna dla konkretnego samochodu?

Proszę wysłać maila na adres support@autouncle.com, a my skontaktujemy się z Panem tak szybko jak to możliwe.

O AutoUncle

AutoUncle codziennie skanuje i wycenia 10+ milionów ofert samochodów używanych w 12 krajach europejskich, aby zapewnić aktualne, oparte na rynku wyceny, które codziennie pomagają milionom konsumentów i profesjonalistów podejmować lepsze decyzje przy zakupie i sprzedaży samochodów.