FAQ

Co to znaczy, gdy AutoUncle mówi: “Cena powinna wynosić”?

To, ile powinien kosztować samochód, odzwierciedlają ceny podobnych samochodów na rynku. Na ich bazie wyliczana jest wartość auta.

Wycena AutoUncle - Czy można się spodziewać, że będzie podobna do cen u dealerów??

Nie. Dealerzy przygotowują samochód w rozumieniu stanu technicznego oraz udzielają gwarancji i narzucają własną, dodatkową marżę. Dlatego cena proponowana przez dealera jest zazwyczaj znacznie wyższa od faktycznej wartości auta.

W jaki sposób AutoUncle oblicza, ile powinien kosztować samochód?

AutoUncle wykorzystuje algorytm o nazwie AutoScore, który skanuje tekst z ogłoszeń w celu uzyskania takich informacji jak cena, przebieg, pojemność silnika i wyposażenie. Na podstawie tych danych, AutoScore oblicza ile samochód powinien kosztować, porównując go do innych podobnych samochodów na rynku.

Czytaj więcej

Znalazłem samochód, który nie jest wyceniony - Co to znaczy?

AutoUncle może wycenić tylko te samochody, które posiadają takie dane jak przebieg, cena, pojemność silnika, sprzęt itd. Niestety nie wyceniamy samochodów pochodzących z ofert leasingowych. Zdarza się również, że nie jesteśmy w stanie ocenić niektórych rzadkich marek i modeli, których baza jest w znacznym stopniu ograniczona.

Jak dokładna jest wycena AutoUncle?

Wycena AutoUncle jest dokładna, ale także zależy od dokładności informacji zawartej w tekście ogłoszenia. Oznacza to, że jeżeli ogłoszenie zawiera błędy, to wycena również będzie niepoprawna.

Czy wycena bierze pod uwagę informację o tym, czy samochód sprzedawany jest prywatnie lub przez dealera?

Wycena AutoUncle jest wykonywana statystycznie na podstawie samochodów wystawionych na sprzedaż oraz samochodów sprzedanych w ostatnich miesiącach. Zazwyczaj starsze samochody oferowane są przez osoby prywatne, natomiast nowsze przez dealerów. Oznacza to, że wycena starszych samochodów lepiej odzwierciedla ceny prywatnych sprzedawców, podczas gdy obliczanie wartości nowszych samochodów uzależnione jest od cen dealerów. W ten oto sposób AutoUncle generuje informację o tym, czy samochód sprzedawany jest prywatnie lub przez dealera.

Jak mogę umieścić na sprzedaż swój samochód na AutoUncle?

Bezpośrednie umieszczenie ogłoszenia na AutoUncle nie jest możliwe. Należy je umieścić na jednej ze stron motoryzacyjnych zawierającej oferty kupna i sprzedaży. Następnie w ciągu 1-2 dni, oferta będzie również widoczna na AutoUncle.

Dlaczego nie mogę znaleźć swojego samochodu na AutoUncle?

Są trzy możliwe powody. Pierwszy, że umieściłeś ofertę w ciągu ostatniej doby, dlatego nie zdążyliśmy jeszcze jej pobrać. Alternatywnie, może się okazać, że brakuje nam istotnych informacji (takich jak cena, przebieg, rocznik, itd.) w ogłoszeniu, co oznacza, że AutoUncle nie jest w stanie go potwierdzić. Dlatego zalecamy sprawdzić, czy wszystkie dane zostały podane poprawnie. Możliwe jest również, że Twój samochód jest pojazdem typu van. AutoUncle wycenia tylko samochody osobowe.

Jak długo trwa umieszczenie mojego samochodu na AutoUncle?

Zazwyczaj 1-2 dni od chwili gdy został on umieszczony na innej stronie.